Pár slov o mě

Radost z tvoření jsem okusila až ve středním věku, ale o to víc jsem se na něm stala závislou. V současné době vyrábím a prodávám dekorativní a drobné upomínkové předměty a svou nabídku postupně rozšiřuji. Na těchto svých stránkách si dovoluji Vám výsledky své práce představit.

Ráda bych Vás také upozornila, že nemůžu, nechci a ani se nesnažím vyrábět stejné věci. Maximálně podobné. Nejen ruční keramika, ale jakýkoliv ruční výrobek je jedinečný právě ve své originalitě a v jistotě, že stejnou věcičku jinde nepotkáte.

V keramice se zaměřuji na dekorativní a zahradní výrobky. Při výrobě používám šamotovou či točírenskou hlínu, které zdobím glazurami, engobami, barvítky, oxidy, sklem.

Na květináče používám akrylové barvy, motivy z ubrousků, 3D lak, patinovací barvy, oxidační vody, krakelovací laky, olejové barvy. Všechny jsou v závěrečné fázi ošetřeny bezbarvým lakem. Květináče jsou přizpůsobeny k pěstování rostlin, tzn. běžná zálivka je nepoškodí. Omývat je lze lehkým roztokem saponátu a hadříkem. V žádném případě nepoužívat drátěnku, drsnou houbičku či pískový čisticí prostředek.

pavlina Budu ráda, když Vám mé výrobky přinesou radost a když ozdobí Váš domov či Vaši zahrádku.

 

Vaše Pavlína

 

 

 

 

 


Pavlína Skoumalová se prezentuje na serveru Středočeský Internet.cz.

Další informace